SKLEP KAJAKOWY – KAJAKI GÓRSKIE KILLER – PRODUKCJA I SPRZEDAŻ KAJAKÓW BIAŁOGARD

Jezioro Rosnowo opis na spływ kajakowy

Produkujemy i sprzedajemy kajaki górskie KILLER.

Doskonałe kajaki na rzeki zwałkowe i rzeki nizinne za rozsądną cenę.

Dla PROFESJONALISTÓW i AMATORÓW kajakarstwa.

Zapraszamy do zakupów kajaków KILLER w Białogardzie zachodniopomorskie POLSKA.

CENA

Kajak górski KILLER wykonany jest z porządnego polietylenu. Bardzo ciekawy projekt i kształt który powinni docenić klienci specjalizujący się w spływach takimi kajakami. Kajaki możemy wysłać kurierem (w dowolne miejsce w Polsce i za granicą) na paletach. Cena wysyłki jest ceną kuriera uzależnioną od ilości kajaków. Można zobaczyć kajak KILLER lub odebrać osobiście w Polsce w Białogardzie zachodniopomorskie. Więcej informacji mogę udzielić meilowo : sklep@kajakikiller.pl POLSKI TELEFON : = +48 884 997 900 nie odbieramy oddzwaniamy.

PARAMETRY:

  1. Długość – 3m
  2. Szerokość – 63 cm
  3. Waga – 23 kg
  4. Wymiary kokpitu – 84 cm na 46 cm
  5. Waga kajakarza – do 120 kg
  6. Wyporność – 330 litrów

Więcej informacji : OPIS

Po zakupie kajaka Killer można popłynąć przez Jezioro Rosnowo, organizując sobie spływ we własnym zakresie.

Osoby towarzyszące mogą skorzystać z wypożyczenia kajaków z okolicznych wypożyczalni i towarzyszyć szczęśliwemu nabywcy sprzętu.

Charakterystyka Jeziora Rosnowo : 

Jezioro Rosnowo jest sztucznym zbiornikiem wodnym powstałym przez spiętrzenie rzeki Radew zaporą ziemną w 1922r. Położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego w powiecie koszalińskim, w gminie Manowo. Jezioro Rosnowo jest jednym z najstarszych zbiorników retencyjnych w Polsce o powierzchni około 190 hektarów. Głębokość od 6 do 8 metrów w dawnym korycie rzeki Radew, a w pobliżu zapory ziemnej nawet około 12 m. Zbiornik wykorzystywany jest do produkcji energii elektrycznej, elektrownia ma moc 3,2 MW. Jezioro stanowi również ochronę przeciwpowodziową, a także zapewnia cele rekreacyjne. Posiada wysokie brzegi z licznymi zatoczkami, całkowicie pokryte lasem.

Jezioro Hajka jest jeziorem zaporowym na rzece Radew. Położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego w powiecie koszalińskim, w gminie Manowo i Świeszyno. Wody jeziora są spiętrzone na wysokość 9 metrów i zasilają zabytkową elektrownię wodną wybudowaną w 1912 roku. Elektrownia wyposażona jest w trzy turbiny o mocy 1,27 MW. Jezioro Hajka pełni funkcję zbiornika wyrównawczego hydroelektrowni w Rosnowie. Powierzchnia Hajki to około 92 hektary, głębokie do około 7m.

Oba jeziora połączone są kanałem wodnym. Można przepłynąć kajakiem jezioro Rosnowo, następnie kanałem docieramy do jeziora Hajka po przepłynięciu którego wpływamy dalej w rzekę Radew.

Najważniejsze informacje

– długość jezior: 15 km

– długość odcinka na spływ kajakowy: 15 km

– czas całkowity spływu rzeką: 4 godziny

– poziom trudności: łatwy

Warto wiedzieć

RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY TYLKO PO JEZIORACH ROSNOWO I HAJKA Spływ zaczynacie przy moście drogowym w miejscowości MOSTOWO początek jeziora ROSNOWO i musicie dopłynąć do tamy II elektrowni jeziora HAJKA gdzie skończycie spływ(elektrownia NIEDALINO). Do przepłynięcia macie odcinek około 15 kilometrów i zajmie to wam około 4 godziny ( wiosłując średnim tempem i płynąc najkrótszą drogą przez jeziora ROSNOWO i HAJKĘ w linii prostej). Warto poświęcić cały dzień na spływ po dwóch jeziorach malowniczo położonych (przecież nie musicie się nigdzie spieszyć J) . Płyniecie przez piękne, położone w otoczeniu lasu jezioro ROSNOWO (189ha) które ma typowy charakter jeziora rynnowego (długie, wąskie i głębokie) z malowniczą sosnową wyspą. Po obu stronach jeziora znajduje się na brzegach wiele dogodnych miejsc na rozbicie namiotów, kąpiele, grilowanie i wędkowanie. Dopływacie na końcu jeziora do miejscowości ROSNOWO, gdzie znajduje się pole namiotowe, ośrodki wczasowe, sklepy. Znajduje się tam również zapora(nie jest to jednak prawdziwy koniec jeziora, gdyż odnoga zbiornika ROSNOWO skręca tu w lewo, czego z daleka nie widać). Odradzam dalszą trasę starym korytem rzeki RADWI ze względu na małą ilość wody, która tylko przesącza się przez stalową śluzę.

Jezioro ROSNOWO z jeziorem HAJKA łączy kanał energetyczny, którym możemy płynąć bez przeszkód po uprzednim uzyskaniu pozwolenia. Wlot kanału znajduje się 300m dalej po lewej stronie od metalowej śluzy. Z jeziora ROSNOWO wpływamy bez przeszkód pod mostem drogowym w kanał elektrowni i płyniemy kanałem bez przeszkód przepływając kolejno pod trzema mostkami kanału do I elektrowni jeziora HAJKA (elektrownia ROSNOWO wybudowana w 1929r. po uzyskaniu pozwolenia można zobaczyć wciąż działające i wytwarzające prąd urządzenia z tamtego roku- wiadomo niemiecka technologia J). Przed elektrownią dobijamy do prawego lub lewego brzegu i zmuszeni jesteśmy przenieść kajaki na drugą stronę elektrowni. Wodujemy kajaki w jeziorze Hajka (92ha) również malowniczo położone w lesie sosnowym. Na brzegach jeziora jest kilka miejsc biwakowych oraz plaż nadających się na grilowanie, wędkowanie i kąpiele. Jezioro HAJKA kończy II elektrownia ( elektrownia NIEDALINO wybudowana w 1919r po uzyskaniu zezwolenia można zobaczyć oryginalne i wciąż wytwarzające prąd urządzeniami z tamtych lat -naprawdę niesamowici są ci Niemcy J). Tu znowu konieczna przenioska kajaków. Za tamą na prawym brzegu nad samą rzeką RADEW znajduje się gospodarstwo agroturystyczne państwa CHROSTOWSKICH możecie rozbić namioty albo przenocować w domkach 5 osobowych, miejsc jest na 30 osób, lub skończyć spływ. Można zabrać namiot, wędki i poświęcić cały weekend na zwiedzanie kajakiem jeziorek z wędkowaniem i biwakowaniem.

Jesteśmy również bezpośrednim importerem produkowanych pod Państwa zamówienia Kajaków i łodzi Canoe we Włoszech firm Rainbow Kayaks & Dragorossi. Sprzęt znany w całej Europie z bardzo dobrej jakości polietylenu i doskonałego jakościowo wykonania. Kajaki i łodzie Canoe są doskonałe na bardzo trudne i łatwe rzeki naszej pięknej Polski oraz nad morze i jeziora.

POLECAMY KAJAKI :

Kajak REACTION wspaniały kajak na zwałki, na górskie rzeki, na rzeki nizinne. CENA

Kajak CRITICAL MASS wspaniały kajak na zwałki, na górskie rzeki, na rzeki nizinne. CENA

Kajak OASIS 4.30 MAX EXPEDITION wspaniały kajak na zwałki, na rzeki nizinne. CENA

Kajak ATLANTIS EXPEDITION bardzo dobry kajak morski , kajak nizinny, kajak turystyczny. CENA

Kajak LASER 5,15 EXPEDITION bardzo dobry kajak morski , kajak nizinny, kajak turystyczny. CENA

Kajak ORCA EXPEDITION atrakcyjny kajak sit on top, kajak morski, kajak na rzeki i jeziora.CENA

Deski SUP ALOHA idealna deska SUP na morze, rzekę oraz jezioro.CENA

Łódź Canoe Apache 16′ , ( łodzie Kanu , Łodzie Kanadyjki ) na rzeki i jeziora.CENA

POLECAMY :

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE PREZENTOWANYCH KAJAKÓW Z FILMAMI, OPISAMI I POZOSTAŁYMI MODELAMI NA SPRZEDAŻ NA OBECNEJ STRONIE GŁÓWNEJ


Po zakupie u nas kajaków jest od razu możliwość popłynięcia we własnym zakresie na nowym sprzęcie naszymi okolicznymi rzekami przez jeden lub nawet kilka dni. Można wybrać odcinek rzeki łatwy, trudny lub bardzo trudny :

Rzeka Parsęta OPIS

Rzeka Radew OPIS

Rzeka Pokrzywnica OPIS

Rzeka Chotla OPIS

Rzeka Dębnica OPIS

Rzeka Liśnica OPIS

Rzeka Perznica opis OPIS

Rzeka Rega OPIS

Rzeka Stara Rega OPIS

Jezioro Rosnowo OPIS

Jezioro Hajka OPIS

Morze Bałtyckie z noclegiem: Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

 

Osoby towarzyszące mogą skorzystać z wypożyczenia kajaków z okolicznych wypożyczalni i towarzyszyć szczęśliwemu nabywcy sprzętu.

Podczas spływu można zatrzymać się w atrakcyjnych okolicznych noclegach :

– Pałac w Nosowie NOCLEGI

– Pałac w Bukówku NOCLEGI

– Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie NOCLEGI

– Royal Hotel w Białogardzie NOCLEGI

– Hotel Tom & Tom w Białogardzie NOCLEGI

– Hacjenda w Redle NOCLEGI

– Ośrodek nad jeziorem Rosnowo NOCLEGI

– Hostel w Rościnie nad Parsętą NOCLEGI

– Zajazd Zagłoba w Przegoni NOCLEGI

– Noclegi nad jeziorem w Byszynie NOCLEGI

– Noclegi w Karlinie przystań kajakowa WODNIK NOCLEGI

– ORAZ NOCLEGI NAD MORZEM ; Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

Zapraszamy do zakupów !!!!

Na naszej stronie można kupić kajaki typu :
– kajaki na zwałki, kajaki zwałkowe
– kajaki górskie, kajaki na górskie rzeki
– kajaki creek
– kajaki turystyczne
– kajaki nizinne
– kajaki morskie
– kajaki wędkarskie
– kajaki fishing
– kajaki slalomowe
– kajaki polo
– kajaki freestyle
– kajaki rodeo
– kajaki sit on top
– łodzie canoe
– łodzie kanu
– łodzie kanadyjki
– deski sup
– paddleboarding SUP

(Tekst opracował Andrzej Trafny 2004r. wypożyczalnia kajaków AquaSport Białogard)