SKLEP KAJAKOWY – KAJAKI GÓRSKIE KILLER – PRODUKCJA I SPRZEDAŻ KAJAKÓW BIAŁOGARD

Opis rzeki Liśnica na spływ kajakowy

Charakterystyka rzeki Liśnica :

sklep kajakowy, kajaki górskie killer, kajaki górskie dragorossi, sprzedaż kajaków, rzeka pokrzywnica fot.29

Rzeka Liśnica coś dla kajakarzy miejscowych i początkujących. Rzeka LIŚNICA jest płytka w korycie rzeki w poprzek leży kilka drzewek, wychodzi się z kajaka do rzeki po kolanka lub do pasa i przerzuca się kajaczek i płynie się dalej. Jest jedna tama w poprzek rzeki przy hodowli pstrągów i przy basenach jest druga tama, bez problemu przenosimy kajaki. Do samego Białogardu od tamy przy basenach ciężko się płynie szurając kajakiem po kamieniach w rzece. Przy większym poziomie wody myślę, że by było łatwiej. Nurt stoi w miejscu, rzeka płytka i można 2 godzinki zapoznać się całkowicie bezpiecznie z kajaczkiem i techniką wiosłowania i przeprawiania się przez przeszkody na rzece.

(UWAGA NA POTWORA Z LOCHNNESS ) ostatnio wpłynął w rzekę LIŚNICĘ ……

Najważniejsze informacje

– długość rzeki: 42 km

– długość odcinka na spływ kajakowy: 5 km

– czas całkowity spływu rzeką: 2 godziny

– poziom trudności:  łatwa

Warto wiedzieć

Spływ rzeką Liśnicą przeważnie zaczyna się na moście góry Klępińskiej. Płynie się do Białogardu do mostku na parkingu ul. Wojska Polskiego gdzie kończymy spływ i można wygodnie samochodem odebrać kajaki. Dalej nie da się płynąć, rzeka wpływa pod mostem w betonowe rury które biegną pod ulicą Kołobrzeską i dalej Liśnica płynie do Parsęty. Przenieść kajaki przez ul. Kołobrzeską było by ciężko jest to już część wiaduktu z dużym ruchem samochodów i barierkami. Żeby wpłynąć do Parsęty Liśnicą trzeba przenieść kajaki przez mostek w okolicy basenów i ul. Krakowskiej. Kajaki wodujemy w Kanale Ulgi wypływającym z rzeki Liśnicy tuż za wspomnianym mostem w lewą stronę. Trasa ładna widokowo. Rzeka LIŚNICA jest płytka leży kilka drzewek w poprzek rzeki, wychodzi się z kajaka do rzeki po kolanka lub do pasa i przerzuca się kajaczek i płynie się dalej. Jest jedna tama w poprzek rzeki przy hodowli pstrągów i przy basenach jest druga tama, bez problemu przenosimy kajaki. Do samego Białogardu od tamy przy basenach ciężko się płynie szurając kajakiem po kamieniach w rzece. Przy większym poziomie wody myślę, że by było łatwiej. Nurt stoi w miejscu, rzeka płytka i można 2 godzinki zapoznać się całkowicie bezpiecznie z kajaczkiem i techniką wiosłowania i przeprawiania się przez przeszkody na rzece.

Osobiście spróbowałem płynąć LIŚNICĄ od ŻYTELKOWA do mostu drogowego na górę KLĘPIŃSKĄ przy niskim poziomie wody ( myślę że przy wysokim poziomie też ) strasznie dużo zwalonych drzew w korycie rzeki, więcej się idzie w rzece i przerzuca kajak przez drzewa niż płynie nie jest to za przyjemne i jest to uciążliwe fizycznie…od MOSTU DROGOWEGO na górę KLĘPIŃSKĄ do samego BIAŁOGARDU płynie się około 2 godziny jest ciekawie widokowo i nie jest nudno.

Po zakupie u nas kajaków jest od razu możliwość popłynięcia we własnym zakresie na nowym sprzęcie naszymi okolicznymi rzekami przez jeden lub nawet kilka dni. Można wybrać odcinek rzeki łatwy, trudny lub bardzo trudny :

Rzeka Parsęta OPIS

Rzeka Radew OPIS

Rzeka Pokrzywnica OPIS

Rzeka Chotla OPIS

Rzeka Dębnica OPIS

Rzeka Perznica opis OPIS

Rzeka Rega OPIS

Rzeka Stara Rega OPIS

Jezioro Rosnowo OPIS

Jezioro Hajka OPIS

Morze Bałtyckie z noclegiem: Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

Osoby towarzyszące mogą skorzystać z wypożyczenia kajaków z okolicznych wypożyczalni i towarzyszyć szczęśliwemu nabywcy sprzętu.

Podczas spływu można zatrzymać się w atrakcyjnych okolicznych noclegach :

– Pałac w Nosowie

– Pałac w Bukówku

– Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie

– Royal Hotel w Białogardzie

– Hotel Tom & Tom w Białogardzie

– Hacjenda w Redle

– Ośrodek nad jeziorem Rosnowo

– Hostel w Rościnie nad Parsętą

– Zajazd Zagłoba w Przegoni

– Noclegi nad jeziorem w Byszynie

– Noclegi w Karlinie przystań kajakowa WODNIK

– ORAZ NOCLEGI NAD MORZEM ; Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

Zapraszamy do zakupów !!!!

(Tekst opracował Andrzej Trafny 2004r. wypożyczalnia kajaków AquaSport Białogard)