SKLEP KAJAKOWY – KAJAKI GÓRSKIE KILLER – PRODUKCJA I SPRZEDAŻ KAJAKÓW BIAŁOGARD

Opis rzeki Perznica na spływ kajakowy

Charakterystyka rzeki Perznica:sklep kajakowy, kajaki górskie killer, kajaki górskie dragorossi, sprzedaż kajaków, rzeka pokrzywnica fot.60

Rzeka Perznica jest prawym dopływem rzeki Parsęty. Początek źródeł zaczyna się w okolicy miejscowości Krągłe gm. Szczecinek. Długość rzeki to około 30km. Rzekę Perznicę zasilają dopływy : Kanał Graniczny, Kanał Trzebiechowo, Łozica, Radusza i jako ostatnia za mostkiem miejscowości Sucha – struga Trzebiegoszcz. Osobiście przepłynąłem rzekę Perznicę od mostku w lesie położnym ok 1km od miejscowości Sucha, był wystarczający poziom wody żeby płynąć, zdarzyły się miejsca że nie miałem gruntu pod nogami jak wpadłem do wody po wywrotce kajaka J. Przed mostkiem bardzo mały poziom wody, pomimo wszystkich dopływów nawadniających Perznicę. DUŻA GRUPA KAJAKOWA może SKRUCIĆ ODCINEK PARSĘTY na trasie spływu 8 godzinnego od ŻARNOWA do KROSINA startując z mostu drewnianego w m. Sucha i do Krosina dopłynąć w 5 godzin.

Najważniejsze informacje

– długość rzeki: 30 km

– długość odcinka na spływ kajakowy: 2 km + 5 km (Perznica  + Parsęta)

– czas całkowity spływu rzeką: 6 godziny

– poziom trudności: trudna

Warto wiedzieć

Po około 2 godzinach spływu od mostu drewnianego rzeką Perznicą wpływa się w rzekę Parsętę i po kolejnych około 3.5 godzinie dopłyniecie już PARSĘTĄ do mostu drogowego w Krosinie gdzie można zostać na biwak w leśniczówce w wiosce Krosino albo zakończyć spływ na moście. Dwugodzinny spływ Perznicą jest ciekawy ze względu na przeprawy przez zwalone drzewa w korycie rzeki i piękne krajobrazy bez ingerencji człowieka ( co się zwali z lasu w koryto rzeki to leży). Dwie godziny Perznicą płynie się siedząc pojedynczo w kajaku dwuosobowym płynąc na dwa kajaki i sprawnie pokonując przeszkody IM WIĘCEJ KAJAKÓW CZAS SPŁYWU JEST DŁUZSZY. Trasa na tym odcinku Perznicy i dalej Parsęty bardzo uciążliwa dużo przepraw po drzewach dla osób zaawansowanych w kajakarstwie. Na wcześniejszym odcinku do mostu drewnianego w okolicach miejscowości Sucha- Perznica wąska i płytka- od mostu można płynąć.

2.DZIEŃ SPŁYWU ( Krosino – Doble )

– długość trasy: 8 km

– czas  spływu: 5 godzin

– poziom trudności trasy: trudna

Krosino – Doble Zaczynacie spływ przy moście drogowym w Krosinie i musicie dopłynąć do mostu drogowego w miejscowości Doble, ponieważ znowu na tym odcinku rzeki nie ma możliwości dojazdu samochodem i dowiezienia sprzętu na biwak ani możliwości odebrania kajaków po spływie z innych miejsc gdzie się zatrzymacie na biwak. Do pokonania macie ok. 8 kilometrów rzeki i zajmie to wam około 5 godzin. Jest to jeszcze bardziej uciążliwy odcinek rzeki niż poprzedni, jest więcej zwalonych drzew w poprzek rzeki i koryto jest mocno zarośnięte gałęziami. Przeszkody są co chwile do pokonania i nieustannie walczymy z przyrodą przedzierając się na tym odcinku przez rzekę. Brzegi wysokie gęsto zarośnięte mało dogodnych miejsc na wyjście z wody na biwak lub odpoczynek. Koryto miejscami szersze niż na poprzednich odcinkach ale w większej części na tym odcinku rzeka wąska, mało miejsc gdzie nie mamy gruntu , nurt nie jest mocny. Przed mostem drogowym dopłyniecie do tamy starego młyna w którym jest obecnie przetwórnia ryb, konieczna przenioska kajaków lewym brzegiem, od tamy przetwórni już tylko 10 minut spływu niestety dalej ciężkie 10 minut i kolejne kilka drzewek i zarośnięta rzeka do pokonania zanim znajdziecie się na moście drogowym w DOBLU. Zaraz za mostem drogowym na prawym brzegu łąka pana Gębskiego , gdzie możecie rozbić się na biwak, do której jest dojazd samochodem.

3.DZIEŃ SPŁYWU ( Doble – Stare Debno )

– długość trasy: 14 km

– czas  spływu: 5 godzin

– poziom trudności trasy: trudna

Doble – Stare Dębno Zaczynacie spływ przy moście drogowym w DOBLU i musicie dopłynąć do polany na biwak która znajduje się ok. 2 km przed mostem drogowym STAREGO DĘBNA. Do pokonania macie ok. 8 kilometrów rzeki i zajmie to wam około 5 godzin. Odcinek bardzo ciężki zwalone drzewa, konary, gałęzie nad taflą wody, bardzo uciążliwy. Ciężki odcinek fizycznie do pokonania. Tak jak na wcześniejszych odcinkach po drodze brak cywilizacji i możliwości dojazdu samochodem. Nieustanna walka z zielenią i przeszkodami w postaci zwalonych drzew, z wysokimi zarośniętymi brzegami gdzie nie ma możliwości wyjścia z wody. Na całej długości tego odcinka i przy samym moście niema dogodnych miejsc na biwak, dopiero na polanie na prawym brzegu ok. 2km przed mostem drogowym można rozbić się na dziki biwak do którego jest dojazd samochodem.

4.DZIEŃ SPŁYWY ( Stare Dębno – Osówko )

– długość trasy: 8 km

– czas  spływu: 10 godzin

– poziom trudności trasy: trudna

Stare Dębno – Osówko  Zaczynacie spływ z polany na której byliście na biwaku ( lub 2 km dalej z mostu drogowego STARE DĘBNO jeżeli jest to pierwszy dzień spływu ) i musicie dopłynąć do kamiennego spiętrzenia wody w Osówku ( TAMA W OSÓWKU )  gdzie przed tamą i za tamą na prawym brzegu są piękne polany na biwak, lub zakończycie spływ. Z polany w Starym Dębnie do Tamy z polaną w Osówku mamy do przepłynięcia około 14 kilometrów co może wam zająć 8-10 godzin ( dla mniej sprawnych, mniej doświadczonych grup ten czas może być za krótki na tym odcinku rzeki I MOŻNA ZOSTAĆ NA NOC MIĘDZY STARYM DĘBNEM A OSÓWKIEM bez możliwości dojazdu samochodem i czeka was dłłłługi nocny spacer z kajakiem przez pola i lasy jeżeli zlekceważy się trudności na tym odcinku i chcemy już zakończyć spływ bo jesteśmy mokrzy, głodni i nie mamy siły dalej płynąć nie mówiąc już o spacerkach nocnych z kajakiem po lesie). Jest dużo zwalonych drzew w poprzek rzeki i trzeba się po nich przeprawiać, przepływać po drzewach lub pod drzewami , wysiadać na drzewa i przerzucać kajaki. Odcinek jest bardzo ładny krajobrazowo, tereny leśne, rzeka w kilku miejscach przełamała brzegi i rozwidla się na inne koryta które ponownie wpływają w główny nurt rzeki.

Można pokonać ten odcinek w 8 do 10 godzin wiosłując średnim tempem i nie robiąc zbyt wielu przerw i sprawnie pokonując przeszkody. Zdarza się miejscami mocniejszy nurt i brak gruntu przy wywrotkach. Głównie rzeka płynie wolno i jest głęboka od kolanek do szyjki,  brzegi wysokie zarośnięte ciężko wyjść na brzeg. Kanapki jemy w kajaku trzymając się gałęzi przy brzegu. Dopływamy do TAMY w OSÓWKU na prawym brzegu przed tamą polana na biwak.

kamienna tama w Osówku rzeka Parsęta. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

kamienna tama w Osówku rzeka Parsęta. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

20 minut od kamiennej tamy most starego młyna w Osówku

rzeka Parsęta Osówko , most starego młyna. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Osówko , most starego młyna. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

Od Tamy w Osówku rzeka jest łatwiejsza do pokonania,  jest szersza i zwalone drzewa nie są na tak krótkich odcinkach jak na wcześniejszej części rzeki.

Ten 8-10 godzinny odcinek potrafi wycisnąć pot i łzy bezsilności przy kolejnych drzewach już po kilku godzinach z największych twardzieli.

POWYŻSZE PIĘĆ ODCINKÓW RZEKI płyniemy w długiej bluzie, długich spodniach, trampkach, w czapce, wskazane gogle żeby chronić oczy przed gałęziami, rękawiczki. Warto wziąć bandaż wodę utlenioną kilka plastrów na pewno zdarzą się drobne skaleczenia i otarcia. Czas pokonania poszczególnych odcinków może być dłuższy niż podany w opisach lub również krótszy. Zależy od sprawności, doświadczenia, długości przerw i liczby kajaków biorących udział w spływie. Podane czasy mierzone były płynąc w grupie od 2 do 4 kajaków siedząc pojedynczo w kajaku. Najlepsza zabawa jest siedząc samemu w kajaku, można się położyć szybciej i wygodniej, kajak jest lżejszy przy przepływaniu po drzewach, mamy więcej miejsca do poruszania się po kajaku w czasie pokonywania przeszkód. Płyniecie i trzymacie się grupy, w razie problemów pomagacie innym. Nie zostajecie i nie zostawiacie nikogo w tyle to zbyt niebezpieczne na tych odcinkach i to nie wstyd zawołać żeby inni zaczekali jeżeli nie oglądają się za siebie robicie to dla swojego bezpieczeństwa!!!. UWAŻAMY żeby nie rozdzierać kapoków i nie połamać kajaków oraz nie zgubić wioseł, nie róbcie nic na siłę myślcie i bądźcie rozsądni.

POWYŻSZE ODCINKI są podane z miejscami dogodnymi na biwaki do których można dojechać samochodem dowożąc ekwipunek na biwak. Między podanymi odcinkami NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.

PONIŻSZE ODCINKI z miejscami dogodnymi na biwaki do których można dojechać samochodem – MOŻNA wyznaczyć krótsze lub dłuższe odcinki z innymi miejscami na biwaki gdzie można dojechać samochodem dowożąc ekwipunek na biwak.

5.DZIEŃ SPŁYWU ( Osówko – Rogowo )

– długość trasy: 14 km

– czas  spływu: 5 godzin

– poziom trudności trasy: średnia

Osówko – Rogowo Zaczynacie spływ z polany przy Tamie w OSÓWKU i płyniecie do polany na lewym brzegu za mostem drogowym ROGOWO. Do przepłynięcia około 14 km rzeki i zajmie to wam około 4 godziny. Jest do dość męczący fizycznie odcinek ze względu na zwalone drzewa ale nie tak uciążliwy jak poprzednie odcinki. Rzeka szeroka w ogóle nie zarośnięta miejscami bardzo wartki nurt ( w miesiącach kwiecień do połowy czerwca na tym odcinku bardzo szybka rzeka dla zaawansowanych kajakarzy z doświadczeniem przy pokonywaniu i dopływaniu do zwalonych drzew przy bardzo mocnym nurcie rzeki), są miejsca gdzie nie ma gruntu pod nogami po wywrotce kajaka. Wysokie brzegi, odcinek rzeki o średnim stopniu trudności, jedyne przeszkody to zwalone drzewa w poprzek rzeki ale występujące z dużo mniejszą częstotliwością niż na poprzednich odcinkach rzeki. Całkiem przyjemnie się płynie bez zasieków z gałęzi. Wspaniała zabawa przy pokonywaniu zwalonych drzew nie wychodząc na brzeg z kajakiem i pokonując wszystkie przeszkody z wody. Bardzo ciekawy odcinek z pięknymi widokami, wysokie na kilka metrów brzegi miejscami dają wrażenie spływu w leśnych wąwozach. Płynąc od OSÓWKA przepływacie co około 50 minut kolejno pod mostami ; most drogowy do TYCHÓWKA. Zdjęcia rzeka Parsęta w okolicy mostu w Tychówku :

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 1

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 1. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 2

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 2. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 3

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 3. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 4

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 4. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 5

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 5. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 6

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 6. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 7

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 7. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 8

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 8. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 9

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 9. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 10

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 10. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 11

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 11. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 12

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 12. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 13

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 13. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 14

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 14. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 15

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 15. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 16

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 16. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 17

spływy kajakami górskimi rzeka parseta fot 17. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

, następnie pod mostem drogowym do RYSZCZEWA, pod mostem drogowym do BYSZYNA (od którego w odległości ok. 700m znajduje się ZAJAZD ZAGŁOBA z posiłkami piwkiem i noclegami)

10 minut od mostu drogowego na prawym brzegu polana na biwak w Byszynie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

i pod mostem drogowym do ROGOWA. Na każdy most dojazd po odbiór kajaków samochodem nie stanowi problemu. Za mostem drogowym ROGOWO po około 15 minutach dopływacie do polany na lewym brzegu doskonale nadającej się na biwak na którą jest dojazd samochodem.

6.DZIEŃ SPŁYWU ( Rogowo – Łąka miejscowość Miechęcino )

– długość trasy: 41 km

– czas  spływu: 7 godzin

– poziom trudności trasy: łatwa

Rogowo – Łąka miejscowość Miechęcino Zaczynacie spływ z polany za mostem drogowym w Rogowie i płyniecie do polany w Miechęcinie na prawym brzegu około 10 minut spływu za progiem wodnym w Pyszce. Do przepłynięcia około 41 km rzeki i zajmie to wam około 7 godzin. Od mostu w Rogowie do mostu w Byszynie jest jeszcze kilka zwalonych drzew w poprzek rzeki i trzeba się jeszcze przeprawiać na odcinku około 40 minut spływu. Od mostu w Byszynie do samego Białogardu spokojna trasa spływu i można odpocząć po trudach poprzednich odcinków. Nie ma drzew zwalonych całkowicie w poprzek rzeki. Od czasu do czasu jakieś drzewko jest w rzece ale omijamy je z lewej lub z prawej strony i nie ma konieczności wysiadania z kajaków. Z Byszyna do Białogardu płynie się około 3-4 godziny.

rzeka Parsęta przed Białogardem. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta przed Białogardem. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Białogardzie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Białogardzie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Białogardzie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

W Białogardzie do pokonania próg wodny za mostem drogowym ul. Świdwińskiej.

rzeka Parsęta w Białogardzie most kolejowy za progiem wodnym. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

Od Białogardu do tamy w Rościnie autostrada bez przeszkód. Płynie się około godziny 30 minut. Brak nurtu trzeba powiosłować.

rzeka Parsęta ul. Wileńska Białogard

rzeka Parsęta ul. Wileńska Białogard. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Białogard – Rościno. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

Tama w Rościnie rzeka Parsęta. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

tama w Rościnie rzeka Parsęta. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

W Rościnie dopływamy do potężnej tamy w której znajduje się podwodna elektrownia z czasów wojny nie widoczna dla samolotów. Dobijamy do lewego brzegu około 4m przed tamą i przenosimy kajaki. Dalej płyniemy już wartkim nurtem do miejscowości Karlino. Na tym odcinku rzeki mogą zdarzyć się zwalone drzewka ale jest ich nie wiele.

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta Rościno – Karlino. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

Od Karlina aż do Pyszki autostrada bez przeszkód jedynie jako atrakcja dwa progi wodne – w Karlinie przepływamy

wpływamy do Karlina pod mostem drogowym rzeka Parsęta z prawej strony dopływ rzeki Radew i wyspa Biskupia w remoncie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Karlinie w oddali próg wodny. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Karlinie w oddali próg wodny. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Karlinie próg wodny wysoki stan wody. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

rzeka Parsęta w Karlinie próg wodny wysoki stan wody. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.1. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.1. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.2. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.2. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.3. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.3. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.4. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.4. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.5. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.5. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.6. próg wodny w Karlinie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.6. próg wodny w Karlinie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.7. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.7. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

TRASA KARLINO – most drogowy Wrzosowo zdjęcia :

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.8. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.9. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.10. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.11. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.12. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.13. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.14. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.15. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.15. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.16. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.17. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.18. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.19. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.20. Karlino-Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Karlino-Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.21. most Wrzosowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. most Wrzosowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

30 minut od mostu drogowego Wrzosowo próg wodny w Pyszce wysiadamy na prawy brzeg i przenosimy kajaki na krótkim odcinku.

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.23. Wrzosowo-Pyszka

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.Wrzosowo-Pyszka. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.24. Wrzosowo-Pyszka

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Wrzosowo-Pyszka. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.26. Wrzosowo - Pyszka

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.Wrzosowo – Pyszka. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.25. Wrzosowo-Pyszka

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Wrzosowo-Pyszka. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.27. próg wodny w Pyszce

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.próg wodny w Pyszce. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

7.DZIEŃ SPŁYWU ( Łąka Miechęcino – Kołobrzeg )

– długość trasy: 35 km

– czas  spływu: 5 godzin

– poziom trudności trasy: łatwa

Łąka Miechęcino – Kołobrzeg  Spływ zaczynacie z ŁĄKI w Miechęcinie i płyniecie do samego KOŁOBRZEGU. Do przepłynięcia 35 kilometrów rzeki i zajmie to wam około 4-5 godzin. Płyniecie bez przeszkód szerokim korytem rzeki.Na trasie spływu przy mostach drogowych w BARDACH

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.28. Pyszka - Bardy

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.Pyszka – Bardy. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.29. most drogowy w Bardach

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. most drogowy w Bardach. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

i  most drogowy w ZĄBROWIE doskonałe miejsca na przerwę z ogniskiem w czasie spływu, duże polany otoczone lasem z ławeczkami i stolikiem.

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.30. Bardy - Ząbrowo

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot. Bardy – Ząbrowo. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.31. most drogowy w Ząbrowie

spływy kajakowe Parsętą kajaki górskie Killer fot.  most drogowy w Ząbrowie. Spływy zwałkowe kajaki zwałkowe killer

Przepływając pod pierwszym mostem drogowym w KOŁOBRZEGU ul. Młyńskiej jest nie bezpiecznie duże kamienie mocny prąd i musicie płynąć pod lewą częścią mostu w odległości ok. 1m od lewego filaru mostu. Za mostem wykonujecie ostry zwrot w lewo i możecie wpłynąć w KANAŁ DRZEWNY i kończycie spływ za mostem drogowym ul. E. Łopuskiego przy hali MILENIUM dalej jest już port rybacki gdzie stoją kutry i jest nieciekawy zapach. Nie wpływając w KANAŁ DRZEWNY płyniecie dalej PARSĘTĄ i możecie zakończyć spływ dobijając do prawego brzegu ul. RZECZNEJ lub dalej płyniecie PARSĘTĄ pod mostem drogowym ul. E. ŁOPUSKIEGO i pod następnym mostem drogowo-kolejowym ul. SOLNEJ gdzie zaraz za mostem dobijacie do prawego brzegu ul. BULWAR MARYNARZY lub ul. REJA gdzie kończycie spływ. Kapitan portu w KOŁOBRZEGU nie wyraża zgody na wpływanie kajakiem przez port do morza. Możecie wyjąć kajaki z rz. Parsęty zwodować z plaży w morze i płynąć wzdłuż pasa przybrzeżnego w kierunku Mielna. Musi być bardzo spokojne morze i kajaki którymi dopłynęliście aż do KOŁOBRZEGU zapewne przeznaczone są głównie na spływy po rzekach i jeziorach. Natomiast kajaki morskie mają całkowicie inne wykonanie, kształt i parametry oraz są przystosowane do spływów typowo po morskich wodach.

Po zakupie u nas kajaków jest od razu możliwość popłynięcia we własnym zakresie na nowym sprzęcie naszymi okolicznymi rzekami przez jeden lub nawet kilka dni. Można wybrać odcinek rzeki łatwy, trudny lub bardzo trudny :

Rzeka Parsęta OPIS

Rzeka Radew OPIS

Rzeka Pokrzywnica OPIS

Rzeka Chotla OPIS

Rzeka Dębnica OPIS

Rzeka Liśnica OPIS

Rzeka Rega OPIS

Rzeka Stara Rega OPIS

Jezioro Rosnowo OPIS

Jezioro Hajka OPIS

Morze Bałtyckie z noclegiem: Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

Osoby towarzyszące mogą skorzystać z wypożyczenia kajaków z okolicznych wypożyczalni i towarzyszyć szczęśliwemu nabywcy sprzętu.

Podczas spływu można zatrzymać się w atrakcyjnych okolicznych noclegach :

– Pałac w Nosowie

– Pałac w Bukówku

– Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie

– Royal Hotel w Białogardzie

– Hotel Tom & Tom w Białogardzie

– Hacjenda w Redle

– Ośrodek nad jeziorem Rosnowo

– Hostel w Rościnie nad Parsętą

– Zajazd Zagłoba w Przegoni

– Noclegi nad jeziorem w Byszynie

– Noclegi w Karlinie przystań kajakowa WODNIK

– ORAZ NOCLEGI NAD MORZEM ; Mielno, Kołobrzeg, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Gąski, Unieście, Sarbinowo, Grzybowo, Dźwirzyno, Sianorzęty.

Zapraszamy do zakupów !!!!

(Tekst opracował Andrzej Trafny 2004r. wypożyczalnia kajaków AquaSport Białogard)